Skip to main content
Program Mój Prąd 2021 w nowej odsłonie

Program Mój Prąd 2021 w nowej odsłonie

Program Mój Prąd będzie kontynuowany w przyszłym roku, jak wynika z informacji przekazanych przez wiceministra klimatu i rządowego pełnomocnika do spraw OZE, Ireneusza Zyski.

Program Mój Prąd wróci w 2021 roku w nowej odsłonie

Wiceminister klimatu ocenił podczas kongresu Trendy Energetyczne, że program dotacji na domowe instalacje fotowoltaiczne ma doskonałe efekty w zakresie wygenerowanych inwestycji i rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce.

Rządowy pełnomocnik ds. OZE nie zdradził jednak zasad, jakie mają obowiązywać w III turze programu Mój Prąd, która ma wystartować w 2021 roku. Potwierdził jedynie, że rozważane jest włączenie do programu dotacji na domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych, pompy ciepła i magazyny energii, aby możliwe było bilansowanie energii w miejscu wytwarzania.

„Kierunki naszego myślenia o przyszłości programu Mój Prąd to wsparcie instalacji prosumenckich, ale też ładowarki samochodowe, pompy ciepła, domowe magazyny energii – podsumował wiceminister klimatu.”

Pełnomocnik OZE zaznaczył, że celem rządu jest zwiększenie obecnej liczby prosumentów 4-krotnie, z ok. 250 tysięcy do miliona!

Wszystkie dotowane w programie Mój Prąd 2021 urządzenia (instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, ładowarki samochodowe) znajdują się oczywiście w naszej ofercie! Zapraszamy do kontaktu.

 

Add new comment

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.