Instalacja fotowoltaiczna dla domu | Sprawdź jakie to koszta ?! | SunCrew

rozwiązania dostosowane do twoich potrzeb

JAK DZIAŁA FOTOWOLTAIKA

Instalacja fotowoltaiczna w domu to sposób na obniżenie rachunków za prąd i korzystania z przyjaznej dla planety, zielonej energii. Zanim jednak zdecydujemy się na fotowoltaikę w domu, powinniśmy poznać mechanizm jej działania. Ogniwa fotowoltaiczne, zamocowane w panelach na naszym dachu, przekształcają promienie słoneczne w energię elektryczną. Dochodzi do tzw. efektu fotowoltaicznego i powstaje prąd stały – następnie zaś trafia on do falownika (zwanego również inwerterem), gdzie jest przekształcany w prąd zmienny, pozwalający zasilać urządzenia elektryczne. O tym, jaka moc ogniw fotowoltaicznych dla domu będzie najlepsza, decydujemy przede wszystkim na podstawie wysokości dotychczasowych rachunków.

Jeżeli więc chcemy uchronić się przed podwyżkami prądu i zadbać o ekologię, naturalnym wyborem będzie instalacja fotowoltaiczna. Koszta zwracają się już po pięciu latach, dodatkowo fotowoltaika dla domu jest przedmiotem dofinansowań, co pozwala jeszcze je obniżyć. Pamiętaj, że fotowoltaika w domu oznacza także, że nadwyżka wyprodukowanego przez Ciebie prądu trafia do sieci energetycznej, a Zakład Energetyczny rozliczy się z Tobą na zasadach net meteringu.

Wschód słońca
instalacja budzi się wraz ze wschodem słońca, wykorzystując pierwsze promienie słońca do wykonywania domowych czynności.

Południe
w ciągu dnia instalacja produkuje najwięcej prądu, dzięki czemu wytwarzają się nadwyżki energii, które są gromadzone w sieci.

Wieczór / noc
gdy wracasz z pracy wykorzystujesz nadwyżki prądu wypracowane przez Twoją instalację w ciągu dnia.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego?

1. Promienie słoneczne padają na panel fotowoltaiczny
2. Efekt fotowoltaiczny – powstaje prąd stały
3. Prąd trafia do falownika (inwertera) i przekształcony zostaje w prąd zmienny

4. Energia z paneli słonecznych ma pierwszeństwo w wykorzystaniu przed energią z sieci
5. Nadwyżka trafia do sieci

Czy fotowoltaika w domu się opłaca?

Pytanie o to, jakie są koszta instalacji fotowoltaicznej towarzyszy każdemu, kogo interesuje to rozwiązanie. Na wstępie warto podkreślić, iż zwraca nam się ono dwukrotnie: po pierwsze, ograniczamy do minimum pobór prądu z sieci; po drugie zaś oddajemy naszemu dostawcy wyprodukowane przez nas (zazwyczaj latem) nadwyżki, a odbieramy je zimą. Koszt fotowoltaiki jest inwestycją, która procentować będzie bardzo długo – ponosimy go raz, a efektami cieszymy przez lata. Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego niesie za sobą bezdyskusyjne korzyści:

uniezależnienie się od dostawców energii

obniżenie rachunków za prąd nawet o kilkadziesiąt (!) procent

dobroczynny wpływ na środowisko – fotowoltaika w domu to czysta, zielona energia ze słońca, czyli źródła odnawialnego

Instalacja fotowoltaiczna dla domu – zagadnienia techniczne

Decydując się na fotowoltaikę, zastanawiamy się również, jaka moc ogniw fotowoltaicznych dla domu będzie odpowiednia. Jest to ważne nie tylko z technicznego punktu widzenia, ale również ze względu na koszt instalacji fotowoltaicznej, który w dużej mierze zależy właśnie od jej mocy. Musimy więc określić, jaką ilość energii w ciągu roku zużywamy. Ten parametr determinować będzie wielkość instalacji fotowoltaicznej i, co za tym idzie, okres zwrotu inwestycji – w większości przypadków bowiem im większa instalacja, tym szybciej się zwraca. Aby oszacować zużycie prądu w naszym domu, najlepiej posłużyć się rachunkami za prąd -podsumowując ilość wykorzystanych w ostatnich 12 miesiącach kilowatów.

*Decydując się na instalację w 2019 roku, odzyskasz 19% poniesionych kosztów.

instalacje SUNCREW

  • Oszczędności już od pierwszego dnia

  • Profesjonalny i szybki montaż

  • Wszelkie formalności załatwimy za Ciebie

TWOJE KORZYŚCI

25 LAT GWARANCJI NA SPRAWNOŚĆ

Zapewniamy spokój na 25 lat życia Twojej instalacji.

15 LAT GWARANCJI NA WSZYSTKO

Zapewniamy 15 lat gwarancji na całość instalacji.

dbasz o środowisko

Energia ze słońca
jest w 100% czystą energią, nie wpływającą negatywnie na otoczenie oraz środowisko.

komponenty najwyższej jakości

Działamy tylko na produktach renomowanych producentów, kupujesz tylko pewny
i sprawdzony sprzęt.

DANE SPÓŁKI

 

Rypin, 87-500

ul. Jana Kilińskiego 12

NIP 892 148 60 59

KONTAKT

 

biuro@suncrew.pl

791 712 298