ZNAJDŹ ODPOWIEDŹ
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Fotowoltaika
Już na etapie projektowania, dbamy o jak najmniejsza ingerencję w strukturę elewacji i wnętrza. Zazwyczaj po naszej pracy nie ma żadnych śladów. Jedynymi widocznymi elementami będą moduły (panele) fotowoltaiczne oraz w ustalonym wspólnie miejscu: inwerter (falownik) oraz elektryczne elementy zabezpieczające.
W przypadku, gdy produkcja energii z fotowoltaiki przekracza bieżące zużycie, nadwyżka gromadzona jest w sieci energetycznej skąd można ją odebrać w systemie opustów. Jako prosument otrzymuje się opust:
– 0,8 kWh za każdą wyprodukowany 1 kWh energii (w przypadku instalacji do 10 kW),
– 0,7 kWh za każdą wyprodukowany 1 kWh energii (w przypadku instalacji od 10 do 50 kW).
Z własnym magazynem energii:
W przypadku, gdy produkcja energii z fotowoltaiki przekracza bieżącą konsumpcję, nadwyżka gromadzona jest w magazynie, skąd można ją odebrać w 100%. Jeśli magazyn zostanie w pełni naładowany, nadwyżka energii trafia do sieci, z której 80% energii wraca do Państwa z
powrotem.
Niezależność od zakładu energetycznego, zapewniają magazyny energii, które znajdą Państwo w naszej ofercie.
Miejsce montażu zostaje ustalone podczas bezpłatnego i niezbowiązującego audytu w Państwa domu, gospodarstwie czy firmie.
Kolejnym etapem jest wykonanie projektu, a po jego akceptacji, ustalanie terminu montażu.
Jeśli Państwa lokalizacja znajduje się na terenach, podatnych na zabrudzenia paneli (np. przy cementowni, zakładach przemysłowych, itp.), doradzamy, aby po zimie, raz w roku je umyć.
Uwaga: Odradzamy samodzielnego mycia modułów, z uwagi na możliwość ich uszkodzenia. W naszej ofercie posiadamy usługę profesjonalnego czyszczenia modułów przez nasz serwis.
Jeśli na inwerterze pali się zielona dioda (w zależności od posiadanego falownika), to wszystko jest w porządku. Jeśli zauważą Państwo czerwony kolor diody, prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia.
Duże instalacje przemysłowe są oczywiście głośniejsze.
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Pompy ciepła
Moje Ciepło – program skierowany jest do właścicieli nowo budowanych domów jednorodzinnych i dotyczy instalacji, czyli zakupu i montażu pomp ciepła.
Czyste Powietrze – obejmuje wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła (pieca) na nowoczesne i ekologiczne, a także pozyskanie środków docieplenia nieruchomości.
Ciepłe Mieszkanie – program dofinansowań skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i przeznaczony jest na wymianę źródła ciepła z paliw stałych, na ekologiczne pompy ciepła.
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Klimatyzacja
- dwa wymienniki ciepła (czyli parownik zainstalowany wewnątrz),
- skraplacz zainstalowany na zewnątrz,
- wentylatory zainstalowane na wymiennikach ciepła,
- sprężarka,
- element rozprężny.
Czynnik termodynamiczny (roboczy – czynnik chłodniczy np. R32) przepływa przez parownik odbierając ciepło z pomieszczenia natomiast w skraplaczu oddaje ciepło do otoczenia. Sprężarka i element rozprężny umożliwiającą krążenie czynnika i przejście czynnika roboczego w fazę ciekłą lub gazową. Wentylatory zainstalowane na parowniku i skraplaczu wymuszają przepływ powietrza przez te wymienniki ciepła zwiększając proces wymiany ciepła.